Rozdrcené listy kratomu v prášku dodávají tělu potřebnou energii ve chvílích, kdy se mu jí zrovna dvakrát nedostává. Bývá podáván v množství, které se vejde na několik čajových lžiček. Kratom neboli Mitragyna speciosa je stálezelený strom příbuzný kávovníku, který roste v tropických oblastech jihovýchodní Asie jako je např. Thajsko, Indonésie, Barma nebo Malajsie.

Můžeme najít zmínky o jeho použití v tradiční medicíně již z 19. století, ale kratom se také v některých těchto oblastech později používal i jako náhražka opiátů. (více zde)

Rychlé info
Kratom Red Borneo

Kratom Red Borneo

Počet hvězdiček je 5 z 5
Není skladem
od 145 Kč
Kratom: Účinky a výhody

Kratom: Účinky a výhody

Článek o Kratomu se zabývá kontroverzním rostlinným extraktem, který má stimulační a sedativní účinky a je často používán jako alternativa k opiovým analgetikům. V článku se dozvíte, jak se Kratom připravuje, jaké jsou jeho účinky a jaké jsou jeho možné vedlejší účinky. Dále se dočtete o historii Kratomu a jeho používání v tradiční medicíně v jihovýchodní Asii. Článek vám také nabídne informace o právním statusu Kratomu v různých zemích a o kontroverzích v souvislosti s jeho používáním.